Gaziantep Basın Cemiyeti’nden Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

0
309

Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC)Yönetim Kurulu Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti. Vali Yerlikaya, GBC’nin kamplara yabancı ziyaretçilerin izlenimlerini yazması için hatıra defteri konulması önerisini olumlu bularak, talimat verdi.

GBC Başkanı Arif Kurt ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ettiği Vali Yerlikaya'ya basın sektörüyle ilgili bilgi vererek, Gaziantep’in menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirilecek projelere hazır olduklarını söyledi.

GBC’nin hafta için Suriyeli gazetecilerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmasını takdir ederek GBC Yönetimine teşekkür eden Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Valilik olarak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve STK’larla Gaziantep’teki Suriyeli gazetecilerle ileriki günlerde bir araya gelmeyi umut ettiğini ifade etti.

Gaziantep’te 350 bin Suriyelinin bulunduğunu kaydeden Vali Yerlikaya, şöyle konuştu: “Gaziantep 5 yıldır dünyaya örnek gösteriliyor. Kampları ziyaret eden yabancı bürokratlar yapılan ve verilen hizmetleri görünce bizlere teşekkür ediyor. Gaziantep yaptığı işlerle ensar bir şehir olduğunu ispatladı”

Vali Yerlikaya’nın açıklamalarından sonra söz alan Gaziantep Basın Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Arif Kurt, kamplara yabancı ziyaretçilerin izlenimlerini yazması için hatıra defteri konulması önerisinde bulundu. Vali Yerlikaya tarafından memnuniyetle karşılanan öneriden sonra Vali Yerlikaya, bayramın birinci günü anı defterinin kapmalara konulması için talimat verdi.

Kaynak : Gaziantep Pusula Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here