CHP’den karanfil

0
320

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Milletvekili Mehmet Gökdağ bir grup partili ile birlikte, pazar günü 2 polisin şehit olduğu bombalı saldırı düzenlenen Emniyet Müdürlüğü önüne karanfil bıraktı. Gökdağ, terör saldırılarının Türkiye'ye yıkamayacağını, bu düşünceyi taşıyanların gaflet içerisinde olduğunu söyledi.

CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ, terör eylemleriyle Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerin boşa hayal kurduklarının altını çizerek, ‘Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak, hep birlikte bu terör belasından kurtulacağız’ diye konuştu.

1 Mayıs günü sabah 09.20’de Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan saldırıda 2 polis şehit olurken 18’i polis olmak üzere 22 kişi yaralanmıştı. CHP’liler Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek patlama yerine karanfil bıraktılar.

DUALAR OKUNDU

Geçen pazar günü Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı yapıldı. Bomba yüklü minibüsün infilak ettirildiği patlamada 2 polis şehit oldu, 18’i polis 22 kişi de yaralandı. Saldırı ardından CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, il Başkanı Hayri Sucu ve bir grup partili saldırının düzenlendiği Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek patlamanın olduğu yerde dua edip, karanfil bıraktı. CHP Milletvekili Gökdağ, terör olaylarının son bulması için hükümetin önlem alması gerektiğini söyledi.

Bu olayların Türkiye’yi yıldıramayacağını ifade eden Gökdağ şöyle konuştu: "Türkiye’nin her noktasında yaşamını yitiren şehitlerimize tanrıdan rahmet. yaralılarımıza acil şifa diliyorum. CHP olarak terör kimden, nereden nasıl, hangi amaçla gelirse gelsin, tamamını lanetliyoruz. Terörden beslenenleri lanetliyoruz. Terörü besleyenleri lanetliyoruz. Buda bir defa daha gösteriyor ki hep birlikte güvenlik politikamızı, dış politikamızı, Suriye politikamızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Ülkemizi huzura kavuşturmamız gerekiyor. Bu hepimizin borcu. Bunu yerine getireceğiz. Şunu da açıkça söyleyeyim, bu terör saldırılarıyla laik Türkiye Cumhuriyetini yıkmak isteyenler, yıkabileceklerini düşünenler gaflet içindeler. Türkiye Cumhuriyeti teröre teslim olmayacak ve sonsuza kadar yaşayacak. Hep birlikte millet olarak el ele vereceğiz ve ülkemizi aydınlık huzur dolu günlere çıkaracağız."

CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ, CHP İl Başkanı Hayri Sucu ve partililer Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne girerek polislere başsağlığı ziyaretinde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here