Haber Sepeti – 2 Dakikada Günün Özeti

0
319

 

Gaziantep olaylarını, Gaziantep haberlerini, Gaziantep'ten son dakika haberlerini, Gaziantep'te günün öne çıkan gelişmelerini, Türkiye'den önemli gelişmeleri, Dünya'dan son dakika gelişmelerini sizler için derledik.

Ali İsmail Davasının Sanık Polis Müdürü Firari

Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davada yargılanan dönemin Terörle Mücadeleden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün'ün 'firari' olduğu ortaya çıktı. Devamı için Tıklayınız.

 

 

Ankara Saldırganı IŞİD Saldırısından Kaçmış

Başkentte yüksek güvenlikli hassas bölgede askeri servis otobüslerine yönelik bomba yüklü araçla intihar saldırısının faili, Sultanahmet saldırısındaki gibi Suriyeli çıktı. 24 yaşındaki Salih Muhammed Neccar, IŞİD’in Kobanê’ye saldırmasının ardından Temmuz 2015’te kaçarak Türkiye’ye sığındığı iddia edildi. Devamı için Tıklayınız.

 

 

Sigorta Pirimlerinde Önemli Gelişme, Martta Başlıyor

Asgari ücret artışının işverene maliyetini azaltmak için brüt 2 bin 550 lira ve altı maaş alan işçileri kapsayan destek, martta başlayacak. Marttan itibaren 100 lira eksik primli beyanname verilecek.Devamı için Tıklayınız.

 

 

Cemil Çiçek:Erdoğan Yanlış Konuşuyor Olabilir

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Cemil Çiçek, Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sistemiyle ilgili açıklamalarına ilişkin olarak "Yani, bir ülkede bir teklif geldiğinde yargı başkanı konuşacak, sendika başkanı konuşacak, akademisyenler konuşacak, partiler konuşacak ama Cumhurbaşkanı konuşmayacak. Devamı için Tıklayınız.

 

 

Fuat Avni'den Flaş İddia: Ülkeyi Savaşa Sokmak İçin Her Planı Yapıyor

AKP ve saray içinden çıktığını iddia ettiği bilgilerle Twitter'da fenomen olan Fuat Avni Ankara saldırısına ilişkin flaş iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanlı her olaydan oy devşirmeyi ve olayı kendi planları doğrultusunda kullanmayı başarabildiğini savunan Fuat Avni… Devamı için Tıklayınız.

 

 

Birleşik Metal Sokağa İniyor

DİSK Genel Kurul'unu terk eden sendikalardan biri olan Birleşik Metal İş Sendikası kıdem tazminatları için, 22 Şubat Pazartesi gününden itibaren, 15 Mart'a kadar çeşitli illerde hergün alanlara çıkacak. Devamı için Tıklayınız.

 

 

Financial Times: Türkiye Suriye'ye Giremez

Financial Times gazetesinde yer alan bir haberde, Türkiye'nin ABD'nin rızası olmadan Suriye'ye doğrudan müdahale etmesinin beklenmediği belirtiliyor. Devamı için Tıklayınız. 

 

 

Sur'da 2 Asker ve 1 Polis Şehit

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonda 2 asker ile 1 polis şehit oldu. Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle: "19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında"… Devamı için Tıklayınız. 

 

 

ABD'den YPG Açıklaması: Pozisyonumuz Aynı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüzü John Kirby, günlük basın toplantısında konuştu. Kirby, YPG ile yaptığı açıklamada, "Türkiye’yi sınır ötesi top atışı yapmaması konusunda uyardık ve uyarmaya devam ediyoruz." dedi. Devamı için Tıklayınız. 

 

 

Gaziantep'te Katliam Yapan Yusuf Taş Hala Bulunamadı

Gaziantep'te eski eşinin içinde olduğu 8 kişi öldürerek kayıplara karışan Yusuf Taş olayın üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen hala yakalanamadı. Taş'ın Suriye'ye kaçmış olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Devamı için Tıklayınız. 

 

 

YPG Mevzilerine Top Atışları Tekrar Başladı

Ankara’daki terör saldırısının ardından Suriye sınırında hakim olan sessizlik, fırtına obüslerinin yoğun top atışlarıyla bozuldu. Art arda yapılan atışlarla YPG mevzileri vuruldu. Devamı için Tıklayınız. 

 

 

Economist'den Kritik Suriye Analizi

Economist dergisi "ABD'nin Suriye'de etkisiz bir politika izlemesi yüzünden koşulları Rusya'nın belirlemeye başladığını ve Moskova'nın müdahalesinin savaşın gidişatını değiştirdiğini belirterek 'Esad'ın gitmesini isteyen Obama' gidecek Esad kalacak" dedi. Devamı için Tıklayınız. 

 

 

Ankara Saldırganı Salih Neccar'ın da Yolu Gaziantep'ten Geçmiş

Ankara'da 28 kişinin yaşamını yitirdiği ve 61 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. PYD'li olduğu ve Kobane'den IŞİD saldırıları sırasında Türkiye'ye sığındığı söylenen Salih Naccar'ın Gaziantep… Devamı için Tıklayınız. 

 

 

BİLD:Gaziantep'te Bulunan Belgeler IŞİD'in Ankara'da Eylem Yapacağını Söylüyordu

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild, Ankara saldırısı ile ilgili önemli bir gizli belgeye ulaştığını iddia etti. Bild, Türk Hava Kuvvetleri İstihbaratı tarafından hazırlanan iki sayfalık bir raporda, emniyet birimlerinin saldırılar konusunda uyarıldığını öne sürdü. Devamı için Tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here