Ekici: İktidarın, 15 Temmuz bahaneli KPSS vurgunu

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Ekici: İktidarın, 15 Temmuz bahaneli KPSS vurgunu


Ekici: İktidarın, 15 Temmuz bahaneli KPSS vurgunu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) ile ilgili önergesini cevapladı. 

Bakan Yılmaz önerge cevabında 2016 KPSS Lisans tüm oturumlara başvuran aday sayısının 1 milyon 288 bin 484 kişi olduğu ve bu adayların sınav ücreti olarak toplam 129 milyon 366 bin 930 TL ödedikleri bilgisini paylaştı.

KAMU KAYNAKLARI İSRAF EDİLDİ

CHP’li Ekici, darbe girişimi gerekçesiyle kamu personel alımlarının durdurulması ile 2016 KPSS’sinin fiilen geçersiz hale geldiğine işaret ederek şu değerlendirmeleri yaptı:

“Adaylardan 129 milyon 366 bin 930 liralık tahsilat yapıldı, ama bu sınav sonuçlarıyla bir kişi dahi işe yerleştirilmedi. Hem adaylar mağdur edildi, hem de çöpe giden sınav yüzünden kamu kaynakları israf edildi. Oysa Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’te yapılacak tek cümlelik bir değişiklik, 2016 yılı KPSS’sinin 2017 yılı için de geçerli olmasını sağlayabilirdi. Bu bir cümle, kamuda istihdam edilmeyi bekleyen ve sınavı da başarıyla geçen binlerce gencimizin geleceğini kurtaracak, 129 milyon liralık kaynağın çöpe gitmesini önleyecek. Ancak iktidar ve bürokrasisi, ne gençlerimize ne de milli servetimize sahip çıkıyor.”
ÖSO, YPG’li teröristleri bir bir teslim alıyor
Japonya’da patlayan volkan çığı tetikledi
Asgari ücretini Afrin’de görev yapan askerlere bağışladı