Üniversite öğrencilerini zehirleyen Iraklı torbacı yakalandı

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Üniversite öğrencilerini zehirleyen Iraklı torbacı yakalandı


Üniversite öğrencilerini zehirleyen Iraklı torbacı yakalandı

Gaziantep'te polis ekipleri, ihbar üzerine yaptıkları çalışmada üniversite öğrencilerine uyuşturucu sattığı belirlenen Irak uyruklu şahsı gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre, Şahinbey Emniyet Müdürlüğü Yıldırım ekipleri, Gaziantep Üniversitesi çevresinde torbacı olarak tabir edilen zehir tacirlerinin uyuşturucu sattığı ihbarı üzerine bölgede yaptıkları araştırmada, uzun süredir park halinde bulunan 27 AIE 74 plakalı araç üzerine yoğunlaştı. Aracın kiralık olduğunu belirleyen ekipler, ulaştıkları sürücüsünün şüpheli hareketleri üzerine savcılık onayı ile şahıs üzerinde arama yaptı. Şahsın üzerinde yapılan aramada iç çamaşırına gizlenmiş paketler halinde satışa ve kullanıma hazır 100 gram eroin ele geçirildi.
Araçta da arama yapan ekipler 150 gram ateş buz olarak tabir edilen satışa hazır 150 gram metamfetamin maddesi ile 2 adet hassas terazi ele geçirdi.
Ekipler Irak vatandaşı 25 yaşındaki R.T.'yi gözaltına alınırken, üzerinde yakalanan eroin, 610 TL para ile araçta bulunan metamfetamin ve 2 adet hassas teraziye el koydu.
Şahsın sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.
46 ilde deprem riski azaldı, 6'sında arttı
BTK’dan VPN açıklaması: Ciddi önlemler aldık
124 milyon kişi açlık yüzünden ölme riskiyle karşı karşıya