Ünlü İspanyol Şef Morales baklava yapımının inceliklerini öğrendi

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Ünlü İspanyol Şef Morales baklava yapımının inceliklerini öğrendi


Ünlü İspanyol Şef Morales baklava yapımının inceliklerini öğrendi

İspanya’nın Cordoba şehrinde ’Michelin’ yıldızlı iki restoranın şefi olan Paco Morales’in yöresel lezzetleri keşfetmek amacıyla yaptığı gezilerin son durağı gastronomi kenti Gaziantep oldu. Ünlü Şef Paco Morales’in Gaziantep’te ilgilendiği lezzetlerden biri de Gaziantep’in dünyaca ünlü tatlısı baklava oldu. Gaziantep’in önde gelen baklavacılarından Ayıntab Baklava’nın imalathanesinde incelemelerde bulunan ünlü Şef Paco Morales baklava yapımının inceliklerini öğrendi.

Gastronomi alanında UNESCO’nun ’Yaratıcı Şehirler Ağı’nda yer alan Gaziantep’in lezzetlerinden çok etkilendiğini belirten İspanyol Şef Paco Morales, Gaziantep’in lezzetlerini ülkesinde uygulayacağını söyledi. Gaziantep’te her lezzetin ayrı bir ruhla, gönülle yapıldığını belirten İspanyol Şef, baklava ve yemeklerle ilgili olarak, “Gaziantep’te baklava ve bazı yemeklerin yapımını gördüm. O kadar güzel hazırlanıyor ki yapılan tüm yemeklerden zevk aldım" dedi.

Tüm aşamaları gördü

Gaziantep’teki baklava imalathanelerini gezen Şef Paco Morales, Ayıntab Baklava’daki üretim aşamalarını yerinde gördü. Son derece hijyenik bir ortamda yapılan imalatın tüm aşamalarını yakından gören Şef Morales, yufka açtı ve fırından çıkan baklavaların şerbetini döktü. Büyük bir zevk ve heyecanla baklava imalatının tüm aşamalarına katıldı.
GAÜN, Türkiye’nin en iyi 14’üncü üniversitesi
Madde Bağımlılığına karşı aileler bilinçlendiriliyor
Türkiye’de en çok nikah Şahinbey’de kıyılıyor