Evlilik okulu’ndan 75 çift daha sertifikalarını aldı

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Evlilik okulu’ndan 75 çift daha sertifikalarını aldı


Evlilik okulu’ndan 75 çift daha sertifikalarını aldı

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak.

Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı. Düzenlenen programda Çeled Uşaklar Tiyatro ekibi evlilikle ilgili skeç sahnelediler.

Ülkemize sahip çıkacağız

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, düzenlenen Evlilik Okulu projesinin toplum için önemli oluğunu belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımıza ve ekibine böyle bir proje yaptıkları için teşekkür etmek istiyorum. Ak Parti iktidarı boyunca kalkınmanın yanı sıra bu tür kurslarla vatandaşlarımızı hayatlarını iyileştirme noktasında atılan adımlar mutluluk verici. Eskiden bu tür çalışmalar yoktu. Çünkü Türkiye’yi her taraf endekslemişlerdi. Türkiye’nin sahibi biz değildik. Son dönemlerde gördüğünüz gerçekler ve Dünya’nın bize bakışı iç siyasetimize kadar müdahale etmeye çalışmaları bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Artık yer altı zenginliğimizden tutun, göklere kadar hakim olacağız. El ele 80 milyon vatanımıza, milletimize sahip çıkacağız. Allah Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” dedi.

Huzurlu bir toplum için

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu’nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi’nde olduğuna dikkati çekerek, “Evlilik insan hayatının dönüm noktalarından bir tanesi. Hayatını paylaşacağın doğru insanı bulmak ve sonrasında da mutlu bir evlilik hayatı sürmek, insanın dünyasındaki cennetidir. Ancak iyi bir eş bulamayıp evlilik hayatınız kötüyse Allah muhafaza dünyada cehennemi yaşarsınız. Bizim evlilik okulundaki amacımız eşlerin birbirine karşı davranışları. Evliliğin dini ve sağlık boyutunun yanı sıra, hukuki boyutlarıyla burada anlatarak daha huzurlu bir toplum oluşturmaktır. Toplumun temeli aile, aileler birbirine bağlı sıkı bireylerden oluşuyorsa, o toplumu hiç kimse parçalayamaz. Bizim toplumumuzda güçlü bir aile yapısına sahip. Ancak bunu bozmaya çalışanlar var. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Daha güçlü ailelerle, daha güçlü bir toplum oluşturarak, Dünya’ya da örnek olacağız. 2009 yılında başladığımız Evlilik Okulu Projemize 8 yıldan bu yana devam ediyoruz. Bu konuda alıdımız geri dönüşlerde çok olumlu. Evlilik Okulu projemiz sayesinde boşanmalarında önüne geçerek, boşanmalardan zarar görecek çocuklarında suç örgütlerinin ellerine düşmesini engellemiş oluyoruz. Allah sizleri de evliliklerinde mesut ve bahtiyar etsin” şeklinde konuştu.

Şahinbey Belediyesi’nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu projesinden bu güne kadar 9 bin 448 kişi faydalanırken, projeden faydalanan bin 549 çifte çamaşır makinası hediye edilirken, 217 evli çifte ise çay makinası hediye edildi.
Dolar ne kadar? 22 Ocak dolar fiyatları...
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten harekat yorumu
Karabük’te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı