Yeni HSK Göreve Başladı

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Yeni HSK Göreve Başladı


Yeni HSK Göreve Başladı

TBMM tarafından ilk kez seçilen 7 üye ile  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın seçtiği 4 üyenin yanı sıra Adalet  Bakanı Bozdağ'ın başkan ve  Adalet Bakanlığı Müsteşarı  Kenan İpek'in doğal üye olduğu yeni HSK göreve başladı.

BAŞKANVEKİLİ VE DAİRE BAŞKANLARI SEÇİLECEK

HSK Başkanı ve Adalet  Bakanı Bozdağ başkanlığındaki ilk genel kurul toplantısı, gazetecilerin görüntü almasının ardından basına kapalı devam etti. Toplantıda, iki daire halinde çalışacak kurulun üyelerinin dairelere dağılımı yapılacak, kurulun başkanvekili ve daire başkanları belirlenecek.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE HSYK, "HSK" OLDU

Yüksek Seçim Kurulu'nun 16 Nisan'daki halk oylamasına ilişkin kesin sonuçları içeren kararının 28 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından anayasa değişikliğinde yer alan yüksek yargıyla ilgili düzenlemeler yürürlüğe girmişti.
Anayasa değişikliğiyle, 22 üye ve üç daireden oluşan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapısı değişmiş, düzenlemeyle HSYK'nın adı "Hakimler ve Savcılar Kurulu" olmuştu. HSK'nın, genel kurul ve iki daire halinde 13 üyeyle çalışması kararlaştırılmıştı.
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜNÜ
Gaziantep'te 20 günde onlarca hayvan telef oldu
IMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükseltti