Yurt Bacasından Çıkan Dumanı Yangın Sanan Öğrenciler Paniğe Kapıldı

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Yurt Bacasından Çıkan Dumanı Yangın Sanan Öğrenciler Paniğe Kapıldı


Yurt Bacasından Çıkan Dumanı Yangın Sanan Öğrenciler Paniğe Kapıldı

Adana'da öğrenci yurdunun bacasındaki dumanı yangın sanan öğrenciler, korkuya kapılıp panikle kendilerini dışarıya attılar.

Adana'daa lise çağındaki kız çocuklarının kaldığı yurdun bacasından çıkan duman, yangın sanılınca paniğe neden oldu. Yurttaki öğrenciler korkuyla kendilerini dışarıya atarken, çatıda görülen dumanın kalorifer bacasından çıktığı tespit edildi.

ÖĞRENCİLER PANİKLE DIŞARIYA KAÇTI

Olay, saat 21.30 sıralarında merkez Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi 40046 Sokak'ta bulunan İhsan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdu'nda meydana geldi. Yurdun çatısından dumanların yükseldiğini gören bazı öğrenciler, panikle kendilerini dışarı attı. Kendini dışarı atan bazı kız öğrencilerin ''Yangın var'' diye bağrışması üzerine, yurt yöneticileri binayı tahliye etti. Öğrencilerin panikle yurttan çıktığını gören mahalle sakinleri de olay yerine akın ederek çocukları sakinleştirmeye çalıştı.


BACADAN DUMAN ÇIKTIĞI GÖRÜLDÜ

İhbar üzerine yurda sevk edilen itfaiye ekiplerinin yaptığı incelmede çatıda yangın olmadığı, dumanın da kalorifer yakıldığı için bacadan çıktığını belirledi. Bunun üzerine hem öğrenciler, hem yurt yöneticileri, hem de mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı. Öğrencilerin sakinleştirildikten sonra yeniden yurda alındı. 29 Kasım 2016 tarihindeAladağ İlçesi'ndeki bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 kişi hayatını kaybetmişti.
46 ilde deprem riski azaldı, 6'sında arttı
BTK’dan VPN açıklaması: Ciddi önlemler aldık
124 milyon kişi açlık yüzünden ölme riskiyle karşı karşıya