'850 Bin Taşeron İşçi Çalıştığı Yerde Kadroya Alınacak'

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

'850 Bin Taşeron İşçi Çalıştığı Yerde Kadroya Alınacak'


'850 Bin Taşeron İşçi Çalıştığı Yerde Kadroya Alınacak'

Erdoğan yaptığı açıklamada 23 bin civarındaki mevsimlik işçilerin çalışma sürelerinin beş ay 29 günden dokuz ay 29 güne çıkartılacağını belirtti.
Erdoğan yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren açıklamasına şöyle devam etti: "Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. Böylece inşallah bu sorun ortadan kalkıyor, artık bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böylece işçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Meclis'te gazetecilerin taşeron düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Uzun süren çalışmalar sonucunda toplam 900 bin işçiyi ilgilendiren önemli bir karar alındığını ifade eden Sarıeroğlu, "Merkezi bütçe ile düzenlenen tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki 450 bin taşeron çalışan kardeşimize şartsız tam kadro veriyoruz. Belediye ve il özel idarelerindeki taşeronlarla ilgili de aradan firmaları kaldırıyoruz ve belediye iştiraklerinde, belediye iktisadi teşekküllerinde daimi istihdamlarını sağlıyoruz." diye konuştu.

Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesinin 900 bin işçiyi ilgilendiren önemli bir çalışma olduğunu belirterek, "Planımız çalışmanın Genel Kurulda kabulü sonrasında 3 ay içerisinde kadroya geçişleri tamamlamak." dedi.
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜNÜ
Gaziantep'te 20 günde onlarca hayvan telef oldu
IMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükseltti