GAİB Başkanı Çıkmaz’ın 29 Ekim mesajı

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

GAİB Başkanı Çıkmaz’ın 29 Ekim mesajı


GAİB Başkanı Çıkmaz’ın 29 Ekim mesajı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri(GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, yayınladığı mesajla Cumhuriyetin ilan edilişinin 94’üncü yılını kutladı.


Çıkmaz, mesajında "Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır" ifadelerini kullandı.

Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının kutlayan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu değerlerle Ortadoğu’nun en önemli güçleri arasında yer aldığını belirterek, "Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyet Bayramı, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet milletimizin mülkü olduğunun tarihi bir ispatıdır. Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Bağımsızlığımızın ve vatanın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak Türk Milletinin en önemli görevlerindendir. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere her zaman her koşulda sahip çıkmamız gerekir. Bu sorumluluğun bilincinde olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal alanlarda olduğu gibi özellikle de ekonomik gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere, içinde yaşanılan asrın sorunlarına cevap verecek şekilde geliştirerek ulaştırmalıyız. Bu doğrultuda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" ifadelerine yer verdi.
Karabük’te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı
Seri şekilde yapılacak
Hem karadan hem havadan temizlik