Gaziantep emniyeti bayrama hazır

Gaziantep'ten Dünya'ya Açılan Penecereniz
Döviz Kuru
Altin Fiyatlari

Gaziantep emniyeti bayrama hazır


Gaziantep emniyeti bayrama hazır

01-04 Eylül 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı nedeniyle, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü vatandaşların rahat ve huzur içinde güvenli bir bayram geçirebilmelerini sağlamak amacıyla, Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri başta olmak üzere tüm birimler Kurban Bayramı resmi tatili olan 26 Ağustos-04 Eylül 2017 tarihleri arasında bütün genel güvenlik tedbirleri aldı.

Tedbirler alındı

Başta otobüs terminali, havaalanı, kırsal terminaller, alışveriş merkezleri, hayvan ahırları ile canlı hayvan satışının yapıldığı yer ve çevrelerinde olmak üzere halkın yoğun olarak bulunabileceği yerlerde motorize ekiplere takviye olarak yaya devriyeler çıkartıldı. Ekiplerin takviyesi ile olası kapkaç, yankesicilik,dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının önlenmesi planlanıyor.

Mezarlıklar da hazırlıklar tamam

Gaziantep Asri Mezarlığı ve Yeşilkent Mezarlığında Arife günü ve Kurban Bayramı’nın ilk gününde yapılacak ziyaretler nedeniyle oluşacak trafik ve yaya yoğunluğu nedeniyle mezarlıklar ve çevresinde gerekli asayiş ve trafik tedbirleri alındı. Şehir içi ana güzergahlar başta olmak üzere şehirlerarası karayollarında trafik kontrolleri yapılarak gerekli trafik ve asayiş yönünden gerekli tedbirler alındı.

Bayram denetlemeleri

Vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla, ülke genelinde eş zamanlı olarak 29 Ağustos 2017 günü 14.00-19.00 saatleri arası ile 20.00-23.00 saatleri arasında, 31 Ağustos 2017 günü ise yine 14.00-19.00 saatleri arası ile 20.00-23.00 saatleri arasında " Türkiye huzur arife uygulaması " yapılacak.

Cami çevrelerinde de yoğun tedbir

Bayram Namazı nedeniyle başta Ulu Camii, Karagöz Camii, Hoşgor Camii, Alaybey Camii, Mehmet Paşa Camii, Afgan Camii, Karşıyaka Merkez Camii, Yeşil Camii, Fevzi Çakmak Camii, Hz. Hamza Camii, Yeşilova Camii, Ayşebacı Camii, Çınarlı Camii, Mehmet Akif Camii ve Topçuoğlu Camilerinde gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alındı.

Kurban Bayramı münasebetiyle çok sayıda vatandaşımızın il dışına çıkması nedeniyle tüm birimlerimizin kapalı olan ev ve işyerlerinde muhtemel hırsızlık olaylarına karşı önlemler arttırıldı.

Bayram sonrası eve dönüşler

Bayram tatili süresince il dışına giden vatandaşların geri dönmeye başlamaları ile oluşabilecek trafik yoğunluğuna karşı şehirlerarası terminal, kırsal terminaller, hava limanı ve şehirlerarası yol güzergahlarında gerekli trafik ve asayiş tedbirleri alındı.

Gaziantep Emniyet müdürü Faruk Karaduman, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını vurgulayarak, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Tüm vatandaşların Bayramını da kutlayan Karaduman, "Bizler gerekli tüm tedbirleri aldık. Bizim kadar vatandaşlarımızın da üzerine düşen görevler var. Özellikle bayram öncesinde yola çıkacak olan vatandaşların uykusuz yola çıkmamaları, trafik kurallarına uymaları, sağ salim sevenlerine kavuşmaları açısından çok önemlidir. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk, esenlik ve kazasız günler dilerim” dedi.
GAÜN, Türkiye’nin en iyi 14’üncü üniversitesi
Madde Bağımlılığına karşı aileler bilinçlendiriliyor
Türkiye’de en çok nikah Şahinbey’de kıyılıyor