Gaziantep Millet Bahçesi’nde intihar girişimi !

0
169

Yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde taşeron şirkete bağlı olarak çalışan bir işçi alacaklarını alamadıkları gerekçesi ile intihar girişiminde bulundu. Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve ambulans sevk edilirken, ekipler tarafından ikna edilen işçi, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Öte yandan alacaklarını alamadıklarını belirten taşeron firma çalışanları ile Yüklenici Firma Yetkilisi arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Yıkılan Kamil Ocak Stadyumunun yerine inşa edilen Millet Bahçesi’nin yapımı sürüyor. Ali Acar İnşaat tarafından kent merkezinde inşa edilen Millet Bahçesi inşaatında taşeron şirkete bağlı olarak çalışan bir işçi, intihar girişiminde bulundu. Taşeron şirket tarafından alacaklarının verilmediği iddiasıyla intihar girişiminde bulunan işçi için bölgeye çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye aracı sevk edildi.
ALACAKLARIMIZ ÖDENMEDİ!
Polisin uzun uğraşları sonucu intihar girişiminde vazgeçen işçi, biriken alacaklarının verilmemesi nedeniyle intihar girişiminde bulunduğunu belirtti. Şantiyede çalışan diğer işçilerde, alacaklarının ödenmediği iddiasında bulundu.
İŞÇİLER İLE GERGİNLİK YAŞANDI!
Olay yerine gelen yüklenici firma yetkilileri ise, işçilere Taşeron şirketin ödeme yapmaması nedeniyle sorun yaşandığını, işçilerin alacaklarının ödeneceğini kaydetti. Yüklenici firma yetkilisi ile işçiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here